Пошукова оптимізація і Юзабіліті

Що таке

 • SEO та з чим його їдять в загальних рисах знає кожен користувач всесвітньої мережі. Однак, далеко не всі розуміють, що просування сайту в пошукових системах – це не панацея, і існує ряд заходів щодо подальшого залучення потенційних клієнтів на ресурс.

  На сьогоднішній день недостатньо просто заманити користувача на потрібну сторінку, необхідно утримати його там і спровокувати зайти ще раз. В такому випадку на допомогу приходить юзабіліті.

  Юзабіліті – комплекс заходів з оцінки та оптимізації комфорту роботи з сайтом для звичайного користувача. Зокрема, в поняття юзабіліті входить:


  • Оцінка функціональності (чи все працює так, як потрібно, присутсвуют чи неробочі посилання)
  • Оцінка користі (чи може людина знайти дійсно необхідну йому інформацію)
  • Оцінка структури (не перевантажений чи сайт непотрібними конструкціями, чи зручний каталог, логічно пов’язані сторінки ресурсу)

  Пошукова оптимізація може бути відмінно доповнена юзабіліті , для успішності сайту обидва елементи є надзвичайно важливими.

Взаємозв'язок SEO і Юзабіліті

Розглянемо докладніше приклади тісного переплетення СЕО і юзабіліті:

Мета-заголовки (Title)

 • Мета-теги допомагають пошуковим системам правильно визначити основну тематику сторінки, що і використовується при просуванні. Юзабіліті ж робить мета-теги привабливими для користувача, зацікавлює користувача і дає уявлення про що міститься на сторінці контенті

Теги H1

 • Заголовки H1 служать допоміжним сигналом для SEO, юзабіліті робить заголовки лаконічними і ємними, завдяки чому користувач може безпомилково визначити, яка інформація розміщена на сайті.

Наповнення конентом

 • Правильно виконана структура допомагає в індексації сайту при просуванні, в той же час допомагає користувачеві найбільш зручним способом дістатися до потрібного контенту.

З розвитком інтернет-технологій пошукові системи все жорсткіше і «людяніше» ведуть відбір сторінок, виведених в топ. Користувачі, в свою чергу, починають ретельніше фільтрувати проглядається контент. Саме тому для найбільш успішного просування сайту потрібно використовувати всі наявні інструменти в комплексі.

З метою поліпшення функціонування сайту наше агентство пропонує провести аудит юзабіліті. Ми подбаємо про те, щоб ваш сайт був максимально привабливим і зручним для користувачів!